Strach z porodu: Komplikace, které lze předejít

Strach z porodu je snad nejčastější emoce, se kterou se těhotné ženy potkávají. Tento strach se pak různě větví a modifikuje. Jako třeba strach, jestli to zvládnu; strach, zda bude miminko v pořádku; strach, jestli to nebude bolet, a další.

Není se čemu divit, že strach z porodu je takový strašák. Vždyť pokud jste prvorodička, tak opravdu nevíte, do čeho jdete. Avšak je potřeba si přiznat, že je to hodně myšlenkově vykonstruovaný strach. Protože porod sám o sobě není nic děsivého a ani komplikovaného. Pouze emoce strachu je ta příčina, která samotný porod zbytečně ztěžuje.

Jakékoliv emoce, však může být hodně těžké dostat pod kontrolu rozumem. Není to nemožné, ale ne vždy to musí zabrat. Obzvláště to jde hůře u těch emocí, které pramení z nějaké traumatické zkušenosti a z nejistoty.

Takže i maminky, které rodí opakovaně, můžou mít strach z porodu. Zažily v souvislosti s porodem „trauma“ či jen porod nedopadl, tak jak si představovaly. A znovu jsme u toho, že právě naše představy, myšlenky a další tomu podobné podněty jsou stvořitelé našich emocí. My je vytváříme a živíme. A stejně tak je můžeme změnit.

A znovu jsme u toho, že právě naše představy, myšlenky a další tomu podobné podněty jsou stvořitelé našich emocí

Co účinkuje na strach z porodu?

Na emoce je fajn jít něčím podobným než je rozum, který se snaží vše analyzovat, vyvracet, argumentovat, apod. Emoce je nějaký nehmotný, ale velice mocný stav. Pojďme tedy na ně něčím nehmotným. Třeba Bachovými esencemi.

Bachovy esence totiž působí na energeticko – informační rovině a jejich hlavním cílem jsou právě emoce. Bachovy esence vymyslel ve třicátých letech 20. století anglický lékař Edward Bach. Od té doby se postupně proslavily a rozšířily do celého světa.

Podstatou Bachových esencí je síla z přírody – síla volně rostoucích rostlin a stromů. Je v tom obrovská nehmotná síla, která není dotčena člověkem. A zároveň je v tom i obrovská jednoduchost, a to ať už jejich přípravou či jejich výběrem a použitím.

Díky tomu je může používat kdokoliv, sám si je vybrat, a pomoci si tak od nepříjemných emocí, jako je třeba strach z porodu. A nejen to. Bachovy esence úspěšně pomáhají se stavy jako je úzkost, vztek, smutek, zoufalství, stres a jiné. A nepomáhají jen lidem, ale i zvířatům či rostlinám.

Bachovy esence úspěšně používají porodní asistentky i duly. Obzvláště mají ve své výzbroji tzv. krizovou esenci, která nám pomáhá s náhlými stavy krize, paniky, šoku, úzkosti, hysterie, apod. Prostě vše, co nás náhle přepadne, zaskočí a není to zrovna příjemné.

Bachovy esence lze volně koupit v lékárnách, zdravých výživách či internetových obchodech. Dělají se nejen ve formě orálních kapek, ale i jako spreje, pastilky či žvýkačky. Jsou to doplňky stravy, takže se nemusíte bát je kombinovat s jinými preparáty či léky, které normálně užíváte. Bachovy esence jsou prostě jednou z úžasných pomůcek, jak se připravit k porodu.

Přidej se k nám a sdílej.
error20
Tweet 20
fb-share-icon20