Předporodní kurz Brno a okolí

Předporodní kurz Brno a okolí

Stále se lze přihlásit do předporodního kurzu, který začíná od 18. 7. 2024

Náš předporodní kurz „Příprava na spokojený porod“ je projekt, který v současné době nenabízí žádný další subjekt zabývající se přípravou na porod.

Proč? Čím jsme jiní?

 1. S naším týmem lektorů vás budeme učit postupy, které pokud uděláte, tak váš porod zvládnete v klidu, bez komplikací. Porodní bolesti, kterých se většina maminek logicky bojí, budete vnímat spíše jako „intenzivní pocity“. Maminky nemusí u porodu trpět a odnést si z porodu bolestný zážitek. 
 2. Jsme si vědomi souvislostí, které současná medicína a porodnictví nezná a nepracuje s nimi. Souvislosti mezi tím, kdy porod nadměrně bolí a dlouho trvá nebo se komplikuje, a kdy tolik nebolí (maminka bolest dobře snáší) a porod spokojeně a klidně postupuje. A s těmito souvislostmi budeme pracovat i v tomto předporodním kurzu.
 3. Náš předporodní kurz neposkytuje obecné informace, které jsou všeobecně známé a často je maminka nijak nevyužije, spíše ji zahlcují. Ukazujeme a učíme věci, které se hodí konkrétní mamince pro její individuální situaci. Zaměřujeme se na individuální přípravu, protože ta je zárukou porodu bez destruktivní bolesti.  Vycházíme přitom z 25leté praxe.

Díky zpětné vazbě, kterou s našimi maminkami po porodu máme, můžeme dnes zodpovědně prohlásit: Těhotné maminky, které prošly naším kurzem a řídily se našimi doporučeními, rodí bez komplikací, plynule, bez zbytečné medikace. Naše maminky mají oproti běžnému průměru naprosté minimum císařských řezů a porodů vakuumextraktorem. Absolventky našeho kurzu zvládají porodní bolesti dobře a velmi dobře zpětně hodnotí svůj porod. Stížnosti na nadměrnou nesnesitelnou bolest u porodu jsme v našich dotaznících zpětného hodnocení porodu nezaznamenali.

Předporodní kurz

Předporodní kurz – obsah

Kurz je koncipován jako 6 lekcí. Každá lekce má tři hodiny.

1. Lekce – jak se připravit na porod s minimem bolesti. Výživa v těhotenství

První lekce bude věnována vysvětlení konceptu přípravy na porod s minimem bolesti. Dozvíte se na kolika rovinách lze minimalizovat bolest u porodu.

První lekce bude také věnována výživě. Pochopíte, co a proč potřebuje žena během těhotenství z potravy přijímat. Zároveň si vysvětlíme, čím nahradit syntetické vitamíny z lékárny. Neodbudeme vás takovým klišé jako „jezte zdravě a pestře“ a „hlavně hodně zeleniny„, o kterém nikdo pořádně neví, co vlastně znamená. Vy se naučíte, co je výživná strava – t.j. strava obsahující skutečně živiny (ne jen kalorie), a s čím vším vám v těhotenství může pomoci. To vše se vám ale bude hodit i po porodu, v šestinedělí, během celé doby kojení a pak i pro stravování vašich dětí. Nepropagujeme žádný konkrétní výživový směr, protože každý z nás je individuální. Výživa, kterou vás budeme učit, je inspirovaná spíše kuchyní našich babiček a prababiček, a podložená moderními poznatky.

Předporodní kurz a výživa v těhotenství

2. Lekce – práce s myslí a psychikou

Druhá lekce bude praktická a bude věnována práci s myslí, emocemi a zejména s dechem. Cílem bude posílit pozitivní smýšlení maminky během těhotenství, její uvolnění a naladění se na miminko. Zároveň se seznámí i s tím, jak pracovat se strachem, a jak mu předcházet. Zaměříme se na to, jak svou mysl naladit, aby při porodu pomáhala, a jak během porodu dýchat (ukážeme si a vyzkoušíme konkrétní techniky).

3. Lekce –  porod a vše kolem něj

Třetí lekce se zaměří na období samotného porodu. Řekneme si praktické a důležité věci jako například, co se sebou do porodnice, jak sestavit porodní plán, jak připravit hráz na porod, jak rozeznat kontrakce od poslíčků, kdy jet do porodnice, a další. Seznámíme se i s jednotlivými fázemi porodu, a co během nich dělat – úlevové pozice a prostředky, porodní polohy, a další. Co je to poporodní bonding a jak na něj – navázání kontaktu s miminkem.

4. Lekce –  lekce s tatínky

V této lekci si tatínci mohou udělat přesnou představu o tom, co vás v blízké i vzdálenější budoucnosti čeká. Řekneme si v čem spočívá role otce u porodu. Jak může pomoci své ženě, jak o ni pečovat a dodat jí pocit bezpečí a klidu. V této lekci s tatínky si můžete i prakticky vyzkoušet jednotlivé úlevové a porodní polohy. Bude se jednat hodně o praktickou lekci. 

Předporodní kurz

5. Lekce – šestinedělí a kojení

V lekci šestinedělí a kojení se zaměříme na fyzické a psychické změny po porodu, poporodní poranění a jejich ošetření, hygiena, a další. Vysvětlíme si techniky kojení, pozice matky a dítěte, časté problémy a jejich řešení, odstříkávání a uskladňování mateřského mléka, alternativní způsoby krmení, aj. Základní péče o novorozeně (ošetření pupíku, koupání, polohy pro spánek, první příkrmy aj.).

6. Lekce – účinné prostředky k tlumení bolesti na porodním sále, užitečné postupy pro porod. Tatínek u porodu nemusí jen přihlížet

Lekce bude opět věnovaná situacím na porodním sále – přenášení, vyvolání porodu, ověřené a účinné prostředky, aby bolest během porodu nevznikala – vysvětlíme si klasickou medikaci používanou na tlumení bolesti u porodu (analgetika, spasmolitika, epidurál) – výhody a nevýhody. Jak tlumit již existující bolest nejen medikací, ale i jinými prostředky. Tato lekce bude pro maminky s tatínky i praktická. Naučíme tatínky pracovat s vybranými účinnými postupy, kterými mohou v případě potřeby pomoci rodící mamince. Tyto prostředky se lze snadno naučit používat a v případě potřeby dokáží hodně pomoci. Pro maminky bude důležitá informace, jak rychle nabrat energii po porodu a v šestinedělí pomocí stravy a bylin.

užitečné prostředky k porodu

Ke každé lekci obdržíte materiály. A i po skončení předporodního kurzu máte naši podporu. Díky této podpoře se účastnice našich kurzů cítí v bezpečí a klidu. Proto i vy se na nás můžete po skončení předporodní přípravy kdykoliv telefonicky či osobně obrátit.

Co o kurzu říkají jeho absolventky?

Sice jsem kvůli koroně přišla o půlku kurzu, i tak musím říct, že jsem byla velmi klidná a „relativně“ přichystaná. Váš citlivý přístup mě dokázal naladit na tu správnou notu a těšit se na nepoznané. Velmi Vám děkuji za tento kurz. Určitě budu doporučovat!

Lucie S.

Krásný den, chtěla bych vám jen oznámit, že se mi 1.1.2021 narodil zdravý syn Vojtíšek. Měla jsem krásný přirozený porod, za který vděčím i vám. ❤️ Mějte krásný vstup do nového roku.

Natálie K.

Tak vás zdravím už z domu po návratu z porodnice. Malý Samuel se narodil pár dní před termínem a v porodnici všechno proběhlo relativně rychle, do čtyř hodin bylo po všem a mohli jsme si užívat jenom sami sebe :). Tak jsem vám chtěla poděkovat za kurz, který mně určitě pomohl si představu porodu nějak lépe vykreslit a i když to byl dost intenzivní zážitek, tak věřím, že postupně zůstanou jenom ty hezké vzpomínky s krásným koncem v podobě malého miminka.

Markéta Z.

Skutečně, byla jsem s tím porodem hodně spokojená. Čekala jsem příšerné bolesti, které nepůjdou vydržet, ale ty vážně silné bolesti trvaly už jen tu „chvíli“ v porodnici, kdy jsem se rychle otevřela na tlačení, a to se vydržet fakt dalo. Hodně mě to překvapilo, že to může fakt fungovat, a že porod vlastně nemusí být zas takové utrpení.

Renata K.

Předporodní kurz – termíny a cena

 • Kurz od 18. 7. 2024 – stále se lze přihlásit!
  Termíny kurzu, který začíná od 18. 7. 2024 (čtvrtek).
  22. 7 (pondělí)
  23.7 (úterý)
  24.7 (středa)
  25. 7 (čtvrtek)
  26.7 (pátek) v pátek 26.7 začátek mimořádně v 14:30 – 17.30

Předporodní kurz bude probíhat v prostorách na Hlavní 325/61, Brno- Komín, vždy od 16:30 do 19:30 hodin. Maximální počet účastníků je 9 maminek. Na místě je k dispozici voda, čaj zdarma.

Cena za předporodní kurz je 3500 Kč. V ceně máte 6 lekcí po 3 hodinách (celkem 18 hodin), přítomnost tatínka na 4. a 6. lekci, materiály ke každé lekci, možnost nás kontaktovat a poradit se i po skončení kurzu. Pokud náš předporodní kurz doporučíte nějaké těhotné ženě a ona se s vámi do kurzu přihlásí, tak od nás obě získáte jednorázovou slevu 300 Kč z ceny kurzovného. Tzn. každá za kurz zaplatíte pouze 3200 Kč.

Za promeškané lekce z vaší strany, neposkytujeme náhradu lekce ani nevracíme peníze. Z každé lekce budete mít materiály a můžete se nás kdykoliv doptat na vše, co potřebujete.  

Neposkytujeme jenom informace, ale pracujeme s individualitou každé maminky, je tedy důležité začít s předporodní přípravou, co nejdříve. Klidně už od ukončeného 3. měsíce těhotenství. Čím dříve totiž začneme, tím lepších výsledků můžeme dosáhnout! Náš předporodní kurz mohou navštěvovat i ženy, které se na miminko teprve připravují a těhotné ještě nejsou. Náš kurz je vhodný nejen pro prvorodičky, ale i pro těhotné ženy, které už děti mají.

Informace, dotazy : pripravanaporod@centrum.cz,  (odpověď na e-mail očekávejte do 3 pracovních dnů), tel.: +420 608 020 114 (volejte Po až Pá od 10:00 do 17:00 hodin).

Přihláška na předporodní kurz

Vaše osobní údaje (jméno, týden těhotenství, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Aleš Sušický, Hlavní 325/61, 624 00 Brno) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.

Stisknutím tlačítka „Potvrzení“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro poskytnutí přihlášení do předporodního kurzu.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.