ultrazvuk na doma, monitor srdíčka

Domácí ultrazvuk pro těhotné ženy

Nabízíme k zapůjčení domácí ultrazvuk pro těhotné – fetální domácí doppler – jenž na bázi ultrazvukových vln o frekvenci 2,5 MHz zachycuje srdeční činnost dítěte, zesiluje ji a převádí do slyšitelné a grafické podoby.

Tento domácí ultrazvuk je profesionální přístroj od firmy Cofoe, která patří ve svém oboru ke špičce. Přístroj totiž zobrazuje i grafický průběh tepu srdíčka miminka.

Domácí doppler ultrazvuk se skládá:

  • ze sondy, která se přikládá na gelem lehce potřené bříško
  • malého přístroje, který signály zpracovává
  • portu pro připojení sluchátek.

Srdeční tep, pohyby, kopance, dokonce i škytání nenarozeného potomka tak můžete poslouchat společně s budoucím tatínkem, babičkou nebo kamarádkou.

monitor srdíčka, domácí doppler ultrazvuk

Výborný pomocník pro chvíle první doby porodní, kdy jste ještě doma

Přístroje tohoto typu používají soukromé porodní asistentky právě ve chvílích mimo porodnici. Můžete občas sledovat tlukot srdíčka miminka a být v klidu, že je vše v pořádku a nemusíte se ničeho bát. Těmto přístrojům však nefandí pouze těhotné ženy, ruce pryč od nich nedávají ani odborníci.

Dalším plusem je, že si můžete nahrát na mobil, do diktafonu nebo počítače přes 3,5mm sluchátkový audio kabel tlukot vlastního srdce, na který je miminko zvyklé, a pouštět mu ho po narození, když bude neklidné nebo nebude moci usnout, či naopak – nahrát si zvuky miminka a uchovat si je jako pěknou vzpomínku na toto nádherné období.

fetální doppler, monitor srdíčka

Přestože jsou tyto přístroje chytrou pomůckou a pro budoucí maminku mohou představovat určitou dávku klidu a jistoty, že je miminko v pořádku, rozhodně nenahradí pravidelné lékařské prohlídky, které by těhotné ženy neměly zanedbávat.

Domácí ultrazvuk a půjčení domů

Cena za půjčení domů je 200 Kč za týden, 300 Kč za dva týdny. 1000.- Kč je záloha + jednoduchý protokol o předání. V případě zájmu pište na pripravanaporod@centrum.cz