O nás a kontakt

Jsme Těhotenské centrum pro spokojený porod. Sídlíme v Brně na ulici Hlavní 325/61 v Brně Komíně, kde máme i Těhotenskou poradnu Spokojené bříško. Pořádáme předporodní kurzy, cvičení pro těhotné a individuální předporodní přípravu.

Spojit se s námi můžete na tel. +420 739 438 598 nebo na e-mailu pripravanaporod@centrum.cz.

Přidejte se k nám na facebook>>

Sledujte nás na instagramu >>

Proč těhotenské centrum pro spokojený porod?

Spokojený porod v našem pojetí je vlastně „normální“ porod, není to žádný alternativní porod. Je to porod, který destruktivně nebolí (i když je to namáhavé) . Je to porod, který běží plynule.  

Aby porod destruktivně nebolel a hladce postupoval, musí mít maminka dostatek síly fyzické i mentální, podporu, dostatek času i pochopení a důvěru v sebe.

I v dnešních porodnicích lze porodit ve svém tempu, bez nadbytečné bolesti a strachu, ve vlídném prostředí, obklopená pochopením a láskou – jak píšeme v základní definici spokojeného porodu. Zažil jsem to se svými klientkami například v porodnici v Krnově, ale i v porodnici u Milosrdných bratří v Brně, v porodnici ve Vyškově, v Bratislavě a dalších.

Těhotenské centrum a jeho tým

Aleš Sušický, autor projektu předporodní přípravy, lektor

homeopatie,akupunktura

Jsem autorem nového projektu předporodní přípravy Pripravanaporod.cz, který je zaměřený na spokojený porod bez nadbytečné bolesti. Jsem vedoucím terapeutem v Těhotenském centru pro spokojený porod – těhotenské poradně, která se specializuje na pomoc těhotným maminkám s problémy v těhotenství. Víc jak dvacet roků doprovázím maminky u porodu tak, aby je porod nadbytečně nebolel a nekomplikoval se porodboletnemusi.cz Vystudoval jsem klasickou homeopatii, tradiční čínskou medicínu a antroposofickou medicínu.

Darina Šindelářová , výživa, práce s myslí, lektor

lektor výživa

Jsem terapeutka a věnuji se výživě dětí. Výživa dětí začíná již před početím a během těhotenství. Správná výživa pomáhá dětem, aby se správně a přirozeně vyvíjely. A maminkám pomáhá, aby prožily těhotenství v pohodě, bez komplikací a měly sílu dítě porodit a postarat se o něj. Strava je alfa a omega našeho optimálního fungování v každé fázi života. Proto se snažím lidi inspirovat k domácí výživné stravě. Občas vystupuji v pořadech Dobré ráno či Sama doma nebo přednáším pro rodinné kluby a centra. Věnuji se i praktickému vaření pro děti i s dětmi. V rámci své práce s klienty se věnuji technikám vizualizace, uvolnění mysli a práce s dechem. Pracuji s Bachovými esencemi pro těhotné a děti.  Více o mně a mé práci naleznete zde >>

Irena Slavíčková , porodní asistentka

Jsem porodní asistentka, pracuji na porodním sále v Nemocnici Milosrdných bratří Brno a denně se tak můžu aktivně účastnit zázraku zrození, které mě nepřestává fascinovat. Jsem vděčná, že mohu pomáhat dětem na svět na pracovišti, kde mohou maminky porodit ve svém tempu, ve vlídném prostředí a s pocitem bezpečí. Na porodním sále, kde pracuji, vládne klidné rodinné prostředí, individuální přístup a sympatie ke všem metodám vedení porodu, včetně přirozeného porodu. A to je pro mě velmi důležité.

Lenka Klepáčová, funkční trenérka

Jsem funkční trenérka a v Těhotenském centru pro spokojený porod vedu volitelné lekce „Cvičení pro těhotné“.  Ukazuji nastávajícím maminkám, že si ze svého dne nemusí ukrajovat čas pro cvičení, ale že můžou v pohodě cvičit kdykoliv během dne a během běžných denních aktivit. V lekcích se zaměřuji nejen na správné provedení jednotlivých cviků a správné dýchání, ale i na individuální situaci každé nastávající maminky.