O nás a kontakt

Jsme Těhotenské centrum pro spokojený porod. Sídlíme v Brně na ulici Hlavní 325/61 v Brně Komíně, kde máme i Těhotenskou poradnu Spokojené bříško. Pořádáme předporodní kurzy, cvičení pro těhotné a individuální předporodní přípravu.

Spojit se s námi můžete na tel. +420 608 020 114, a to od pondělí do pátku od 10:00 do 17:00 hodin. Snažíme se v rámci možností držet i pohotovost a v akutních případech lze volat nonstop na tel. 420 608 020 114.

Nebo nám napište na e-mail pripravanaporod@centrum.cz (odpověď na e-mail pak očekávejte do 3 pracovních dnů).

Přidejte se k nám na facebook>>

Sledujte nás na instagramu >>

Proč těhotenské centrum pro spokojený porod?

Jsme těhotenské centrum, které nabízí pro těhotné maminky nejkomplexnější služby v Brně. Zabýváme se už 25 roků péčí o těhotnou maminku přírodními prostředky bez vedlejších účinků (což je v těhotenství klíčově důležité) – dietetika, byliny TCM, akupunktura, homeopatie, aromaterapie, esence. Nejsme někdo, kdo byl „na školení“, nebo si udělal „kurz“, jsme v tomto smyslu referenční centrum, profesionálové, kteří již mnoho let tyto věci učí druhé (porodní asistentky, duly, porodnice). Díky naší více jak 25-leté zkušenosti v oboru máme v praxi velmi dobré výsledky a dokážeme s velkou úspěšností řešit i složitější případy.

Vše pod jednou střechou

Přihlášením se na náš kurz předporodní přípravy jste tak registrovaná v našem centru, jste s námi v kontaktu „pod jednou střechou“a můžete se na nás kdykoliv obrátit s přáním:
– doprovod terapeuta k porodu a vedení porodu na porodním sále pomocí akupunktury a homeopatie (často využívají druhorodičky, které nemají dobrou zkušenost s prvním porodem)
– profesionální kvalifikovanou pomoc při řešení problémů v těhotenství (nevolnost a zvracení, pocity únavy a vyčerpání, nízko nasedající vcestná placenta, pálení žáhy, zácpa, hemeroidy, křeče a otoky, poruchy spánku, syndrom neklidných nohou, bolesti v zádech, málo přibírající miminko)
– neotočené miminko a tedy hrozící císařský řez
– přenášení miminka, přírodní indukce k porodu
– riziko předčasného porodu, riziková těhotenství
– streptokok a další

Proč kurz těhotenská příprava na spokojený porod?

Spokojený porod v našem pojetí je vlastně „normální“ porod, není to žádný alternativní porod. Je to porod, který destruktivně nebolí (i když je to namáhavé) . Je to porod, který běží plynule.  

Aby porod destruktivně nebolel a hladce postupoval, musí mít maminka dostatek síly fyzické i mentální, podporu, dostatek času i pochopení a důvěru v sebe.

I v dnešních porodnicích lze porodit ve svém tempu, bez nadbytečné bolesti a strachu, ve vlídném prostředí, obklopená pochopením a láskou – jak píšeme v základní definici spokojeného porodu. Zažil jsem to se svými klientkami například v porodnici v Krnově, ale i v porodnici u Milosrdných bratří v Brně, v porodnici ve Vyškově, v Bratislavě a dalších.

Těhotenské centrum a jeho tým

Aleš Sušický, autor projektu předporodní přípravy, terapeut, lektor

homeopatie,akupunktura

Jsem autorem nového projektu předporodní přípravy Pripravanaporod.cz, který je zaměřený na spokojený porod bez nadbytečné bolesti. Jsem vedoucím terapeutem v Těhotenském centru pro spokojený porod – těhotenské poradně, která se specializuje na pomoc těhotným maminkám s problémy v těhotenství. Víc jak dvacet pět roků doprovázím maminky u porodu tak, aby je porod nadbytečně nebolel a nekomplikoval se porodboletnemusi.cz Vystudoval jsem klasickou homeopatii a tradiční čínskou medicínu.


Sylva Pospěchová , gravid yoga, rebozo a jemné techniky, těhotenské masáže

„Na porod se musíte holky těšit“ je to, co Vám chci předat. Když se těšíte na miminko, tak je jasné, že se musíte těšit i na porod. Užijte si svůj porod, je to Váš porod. Jsem máma od tří dětí, tak vím, co říkám 🙂 . Naučím vás jemné ženské techniky, které můžete před porodem i během porodu použít. Naučím vás používat rebozo šátek – několik podpůrných těhotenských úvazů pomocí zavinovacího šátku, naučíte se používat rebozo v péči během porodu, při nepravidelných pozicích u porodu. Pomocí reboza se naučíte uzavřít pánev po porodu, aby se podpořilo zavinování. Ukážeme si protahovací a uvolňovací polohy a relaxační masáže. Jsem certifikovaný lektor jógy a těhotenských masáží.

Irena Slavíčková , porodní asistentka

Jsem porodní asistentka, pracuji na porodním sále v Nemocnici Milosrdných bratří Brno a denně se tak můžu aktivně účastnit zázraku zrození, které mě nepřestává fascinovat. Jsem vděčná, že mohu pomáhat dětem na svět na pracovišti, kde mohou maminky porodit ve svém tempu, ve vlídném prostředí a s pocitem bezpečí. Na porodním sále, kde pracuji, vládne klidné rodinné prostředí, individuální přístup a sympatie ke všem metodám vedení porodu, včetně přirozeného porodu. A to je pro mě velmi důležité.