péče o miminko

Péče o miminko – manuál na miminko

Lekce „Péče o miminko“ je zaměřená na vše kolem novorozeňat a dětí do věku 2-3 let. Budeme si povídat o všem, co se péče o takto malé děti týká, a co vás hlavně zajímá a potřebujete si ujasnit. Bude to takový manuál na miminko.

Co se na lekci péče o miminko dozvíte?

  1. Manipulace s miminkem – jak miminko nosit a manipulovat s ním, aby to podpořilo jeho přirozený vývoj, polohy ke spánku (spaní s maminkou v posteli nebo v postýlce?), monitor dechu do postýlky (ano či ne), a další
  2. Co dělat, když miminko pláče – nejčastější příčiny pláče u miminek, jak miminko uklidnit, aby se opět cítilo v pohodě? jak spustit utišující reflex? dudlík, ano či ne?
  3. První příkrmy – zavádět po ukončení kojení nějaké mléčné kaše, co jsou na trhu? Kdy začít s prvními příkrmy a s čím začít přikrmovat? Co miminko ve stravě kriticky potřebuje.
  4. Hygiena miminka – jak často a v čem miminko koupat? používat nějakou kosmetiku pro miminko? co použít na opruzeniny? látkové plenky nebo jednorázové (výhody a nevýhody)?
  5. Běžné úrazy, první nemoci a očkování – co dělat, když má miminko zvýšenou teplotu nebo horečku? jak na prdíky a bolesti bříška? první zoubky a jak posilovat imunitu miminka? jaké existují možnosti očkování?
  6. A vše další, co vás zajímá 🙂
Péče o miminko

Termín lekce, místo a cena

Nový termín zatím není vypsaný.

Lekce se koná na Hlavní 325/61, Brno-Komín. Cena za lekci je 300 Kč/osoba/lekce a platí se předem na účet. Maximální počet účastníků je 9 osob.

Lekci povede Darina Šindelářová (manipulace s miminkem, uklidnění miminka, hygiena, výživa) a Aleš Sušický (úrazy, nemoci, očkování, dětská kolika, aj.)