péče o miminko

Péče o miminko – manuál na miminko

Lekce „Péče o miminko“ je zaměřená na vše kolem novorozeňat a dětí do věku 2-3 let. Budeme si povídat o všem, co se péče o takto malé děti týká, a co vás hlavně zajímá a potřebujete si ujasnit. Bude to takový manuál na miminko.

Co se na lekci péče o miminko dozvíte?

  1. Manipulace s miminkem – jak miminko nosit a manipulovat s ním, aby to podpořilo jeho přirozený vývoj, nošení v šátku a nosítku (ano či ne, co upřednostnit), polohy k spánku (spaní s maminkou v posteli nebo v postýlce?), monitor dechu do postýlky (ano či ne), a další
  2. Co dělat, když miminko pláče – nejčastější problémy, co můžou miminka trápit, jak miminko uklidnit, aby se opět cítilo v pohodě? jak poznám, že ho trápí nějaká nemoc? jak je to s dětskou kolikou a pláčem? dudlík, ano či ne? miminko nechce spát, aj.
  3. Kojení, umělá výživa a první příkrmy – jak dlouho kojit? kdy a jak ukončit kojení? zavádět po ukončení kojení nějaké mléčné kaše, co jsou na trhu? Kdy začít s prvními příkrmy a s čím začít přikrmovat? Jak je to s desinfekcí kojeneckých lahví a dudlíků? Co je to imunologické okénko a jak je to s ním v praxi? Co miminko ve stravě kriticky potřebuje.
  4. Hygiena miminka – jak ošetřovat pupík miminka po porodu? jak často a v čem miminko koupat? používat nějakou kosmetiku pro miminko? co použít na opruzeniny? látkové plenky nebo jednorázové (výhody a nevýhody)?
  5. Běžné úrazy, první nemoci a očkování – co dělat, když má miminko zvýšenou teplotu nebo horečku (proč horečku za každou cenu hned nesrážet chemickými léky)? co je to 5. a 6. nemoc? co s moučnivkou u miminek? jak posilovat imunitu miminka? plusy a mínusy očkování, jaké existují možnosti očkování, a jak bezpečně očkovat?
  6. A vše další, co vás zajímá 🙂
Péče o miminko

Termín lekce, místo a cena

Nejbližší lekce se uskuteční 30. 10. 2020 od 16:45 do 18:45, online pomocí platformy Zoom.

Lekce péče o miminko bude trvat 2 hodiny a cena je 300 Kč (platí se předem na účet, ať vám můžeme místo rezervovat).

Lekci povede Darina Šindelářová (manipulace s miminkem, uklidnění miminka, hygiena, výživa) a Aleš Sušický (úrazy, nemoci, očkování, dětská kolika, aj.)

Přihlášení na lekci Péče o miminko