Těhotenská poradna

Těhotenská poradna v ordinacích

Jak vypadá dnešní standardní poradna pro těhotné? Je to gynekologická ordinace, kterou vede lékař, odborník na diagnostiku a léčení ženských nemocí. Těhotná maminka tedy navštěvuje ordinaci, která je zaměřena na vyhledávání a monitorování potenciálních problémů v těhotenství. Je dobře, že mají možnost těhotné maminky v rámci veřejné zdravotní péče ordinace takového typu navštěvovat. 
Často jediná prevence, která zde v praxi probíhá je doporučení kyseliny listové, kterou si těhotná maminka koupí v lékárně v tabletkách. A často jediné doporučení ohledně výživy v těhotenství je „pestrá strava a více ovoce a zeleniny…“
Jiným slovy – primární prevence je minimální.
Existují ordinace, kde by se lékaři primární prevenci v těhotenství rádi věnovali víc, ale v dnešní systému veřejné zdravotní péče na to není čas. Péče o těhotné a termín „prevence“ se v dnešních těhotenských poradnách zaměnil za včasnou diagnostikou.

Fascinující a současně nelogické

Je fascinující, jak dokonalé přístroje a testy máme dnes v těhotenské diagnostice k dispozici. Pomyslete jenom na takový 3D/4D ultrazvuk, o tom se nám před pár desítkami let ani nesnilo. Jako nelogický a paradoxní se ale jeví koncept dnešní těhotenské péče vzhledem k primární prevenci. Věnuje minimum času a pozornosti primární prevenci – základům, na kterých těhotenství stojí.
Pokud bych to pomyslně přirovnal se stavbou domu – věnujeme minimální pozornost stavbě základů domu, nebo kvalitě cihel, ze kterých je postaven. Místo toho vyvineme dokonalé přístroje a testy, které budou pak monitorovat, jestli nám někde nepraská omítka, nebo se celý dům trochu nenaklání.

Těhotenská poradna spokojené bříško

Zveme všechny těhotné maminky do poradny, kde se dozvíte, jaké potraviny a bylinky jsou konkrétně pro vás důležité. Do těhotenské poradny, kde se bude někdo individuálně zajímat o vaši výživu, kde se můžete svěřit, jak prožíváte těhotenství. Místo, kde vás někdo vyslechne a bude ho zajímat, co vás trápí. Je to těhotenská poradna, která je skutečně zaměřena na prevenci. Na to, aby žádné problémové stavy a situace pokud možno nevznikaly. Prevence v těhotenství pomocí stravy, bylinek, doplňků stravy, aromaterapie, esencí.

Umíme řešit menší i větší problémy v těhotenství

A pokud již vnikne v těhotenství nějaký problém, umíme nabídnout řešení pomocí přírodních postupů, které nemají vedlejší účinky na již probíhající těhotenství. Řešení pomocí metod jako je celostní homeopatie, tradiční čínská medicína (byliny, dietetika, jehličky), Bachovy esence nebo aromaterapie. Můžeme vám pomoci při:

  • intenzivní nachlazení, virózách, chřipkách a horečkách
  • kašli, zánětu průdušek, zánětu močového měchýře, angíně, gynekologických zánětech, nebo jiné infekci a zánětu 
  • úrazech a poraněních nebo jakékoliv jiném akutním onemocnění.

Ve většině těchto případů bývá v těhotenství problematické a obtížné nasazovat klasické chemické léky (zejména v prvním a druhém trimestru). V některých případech ani účinné chemické léky neexistují (nachlazení, chřipky a některé úrazy). A samozřejmě vám můžeme pomoci také u situací, které mohou typicky potrápit těhulky: 

  • pocit únavy a vyčerpání, těhotenské zvracení, nízko nasedající vcestná placenta, pálení žáhy, zácpa, křeče, otoky, poruchy spánku, bolesti v zádech, hemeroidy, abnormální poloha miminka, málo přibírající miminko, nebo přenášení po termínu porodu.
  • Ve spolupráci s vašim ošetřujícím lékařem můžeme řešit i složitější situace v těhotenství, jakým je rizikové těhotenství, těhotenská cukrovka, preeklampsie nebo hrozící předčasný porod.

Jak to vypadá v praxi?

Těhotenskou poradnu spokojené bříško může navštěvovat každá těhotná maminka v jakémkoliv stádiu těhotenství. Poradnu můžete navštěvovat pravidelně a zapojit se do našeho preventivního programu v těhotenství, nebo jednorázově například při nějakých potížích. V akutních stavech jsme schopni poskytnou své služby i ve večerních nebo nočních hodinách. Jelikož se jedná o soukromou kliniku přírodní medicíny, která nespadá pod systém veřejné zdravotní péče, jsou služby placeny. Více informací vám poskytneme na níže uvedeném telefonu.

Chcete navštěvovat takovou poradu? Napište na mail: pripravanaporod@centrum.cz, nebo volejte 608 020 114.
Těhotenská poradna spokojené bříško
Hlavní 61, Brno – Komín