On-line předporodní kurz naživo

Jsme jediný on-line předporodní kurz, který se specializuje na komplexní předporodní přípravu na porod s minimem bolesti.

Náš on-line předporodní kurz je výjimečný i v tom, že se snaží maximálně zachovat atmosféru živého setkání. Protože povídat si naživo je prostě nenahraditelné.

On-line předporodní kurz jako videokonference

Náš on-line předporodní kurz bude formou živých setkání, kdy se ve vymezený čas potkáme na videokonferenci. Proč?

Protože chceme zachovat maximální kvalitu našeho předporodního kurzu. Náš předporodní kurz totiž není jen o kvalitních informacích, ale taky o praktických dovednostech a souvislostech, které současná medicína a porodnictví nezná a nepracuje s nimi.

Jsou to souvislosti mezi tím, kdy porod nadměrně bolí a dlouho trvá nebo se komplikuje, a kdy tolik nebolí (maminka bolest dobře snáší) a porod spokojeně a klidně postupuje. A s těmito souvislostmi budeme pracovat i v tomto on-line předporodním kurzu. A díky videokonferenci se nám bude pracovat lépe a efektivněji než přes předtočená videa.

Všechny on-line předporodní kurzy jsou z velké části formou předtočených videí. Předtočená videa jsou ale něco jako knížka se spoustou barevných obrázků. Získáte zde informace, které ale nemůžete s autorem konzultovat, pokládat mu otázky a hledat odpovědi na svou individuální situaci. Ale na videokonferenci tohle vše můžete.

Některé otázky však lze řešit jen mezi čtyřma očima, proto bude mít každá účastnice k tomuto on-line předporodnímu kurzu jednu 30 minutovou on-line individuální konzultaci (pokud jste z Brna a okolí, tak lze tuto konzultaci uskutečnit i osobně u nás v Brně Komíně). Na datu a času této konzultace se pak s každou těhotnou ženou domluvíme zvlášť.

Pro koho je kurz určen a co díky němu získáte?

Náš on-line předporodní kurz se hodí pro všechny těhotné ženy, které:

  • se chtějí dozvědět, co je klíčem ke spokojenému porodu a zdravému miminku, a jak to zakomponovat do svého každodenního života
  • chtějí omezit bolest u porodu na nutné minimum a chtějí se naučit přítomnou bolest u porodu dobře zvládnout
  • chtějí, aby porod plynule postupoval a zbytečně se neprotahoval
  • jsou již po jednom císařském řezu a chtějí rodit vaginálně
  • chtějí minimalizovat nejčastější problémy v těhotenství (nevolnost, zvracení, streptokok, těhotenská cukrovka, otoky, vysoký tlak, vcestná placenta, aj.)
  • kurz je vhodný pro ženy v každé fázi těhotenství – čím dříve začnete, tím lepších výsledků dosáhnete
  • kurz je vhodný i pro ženy, které se teprve na těhotenství připravují a chtějí už nyní vědět, co vše pro to mohou udělat, aby těhotenství i porod zvládly, co nejlépe

Jak a kdy bude náš on-line předporodní kurz probíhat?

Protože chceme zachovat maximální kvalitu našeho předporodního kurzu a aby se, co nejvíce blížil tomu, kdy se potkáváme osobně, tak bude zachována délka kurzu (6 lekcí po 3 hodinách) i jeho náplň.

Kurz bude probíhat pomocí platformy Skype. Nemusíte se obávat žádných složitých instalací. Videokonference bude bez registrace a bez stahování programů či aplikací. Pouze vám nasdílíme odkaz na schůzku a vy se jen připojíte. Budete tedy potřebovat pouze počítač s webovou kamerou (nebo úplně stačí mobil), a internetové připojení.

Náplň kurzu

1. LEKCE – JAK SE PŘIPRAVIT NA POROD S MINIMEM BOLESTI. VÝŽIVA V TĚHOTENSTVÍ

První lekce bude věnována vysvětlení konceptu přípravy na porod s minimem bolesti. Dozvíte se na kolika rovinách lze minimalizovat bolest u porodu.

První lekce bude také věnována výživě. Pochopíte, co a proč potřebuje žena během těhotenství z potravy přijímat. Zároveň si vysvětlíme, čím nahradit syntetické vitamíny z lékárny. Neodbudeme vás takovým klišé jako jezte zdravě a pestře, o kterém nikdo pořádně neví, co vlastně znamená. Vy se naučíte, co je výživná strava, a s čím vším vám v těhotenství může pomoci. To vše se vám ale bude hodit i po porodu, v šestinedělí, během celé doby kojení a pak i pro stravování vašich dětí. Nepropagujeme žádný konkrétní výživový směr, protože každý z nás je individuální. Výživa, kterou vás budeme učit, je inspirovaná spíše kuchyní našich babiček a prababiček, a podložená moderními poznatky.  Lekci povede Aleš Sušický a Darina Šindelářová.

On-line předporodní kurz naživo

2. LEKCE – PRÁCE S MYSLÍ A PSYCHIKOU

Druhá lekce bude věnována práci s myslí, emocemi a dechem. Cílem bude posílit pozitivní smýšlení maminky během těhotenství, její uvolnění a naladění se na miminko. Zároveň se seznámí i s tím, jak pracovat se strachem, a jak mu předcházet. Zaměříme se na to, jak svou mysl naladit, aby při porodu pomáhala, a jak během porodu dýchat (ukážeme si a vyzkoušíme konkrétní techniky). Lekci povede Darina Šindelářová.

3. LEKCE –  POROD A VŠE KOLEM NĚJ

Třetí lekce se zaměří na období samotného porodu. Řekneme si praktické a důležité věci přímo z porodního sálu – jak rozeznat kontrakce od poslíčků, kdy jet do porodnice, co se sebou do porodnice, jak sestavit porodní plán, jak připravit hráz na porod, a další. Seznámíme se i s jednotlivými fázemi porodu, a co se během nich děje – úlevové pozice a prostředky, porodní polohy, a další. Vysvětlíme si i klasickou medikaci používanou na tlumení bolesti u porodu (analgetika, spasmolitika, epidurál) – výhody a nevýhody. Co je to poporodní bonding a jak na něj – navázání kontaktu s miminkem. Lekci povede Darina Šindelářová a Aleš Sušický.

4. LEKCE –  LEKCE S TATÍNKY

V této lekci si tatínci mohou udělat přesnou představu o tom, co vás v blízké i vzdálenější budoucnosti čeká. Řekneme si v čem spočívá role otce u porodu. Jak může pomoci své ženě, jak o ni pečovat a dodat jí pocit bezpečí a klidu. V této lekci s tatínky si můžete i prakticky vyzkoušet jednotlivé úlevové a porodní polohy. Lekci povede Aleš Sušický a Darina Šindelářová.

On-line předporodní kurz

5. LEKCE – ŠESTINEDĚLÍ A KOJENÍ

V lekci šestinedělí a kojení se zaměříme na fyzické a psychické změny po porodu, poporodní poranění a jejich ošetření, hygiena, a další. Vysvětlíme si techniky kojení, pozice matky a dítěte, časté problémy a jejich řešení, odstříkávání a uskladňování mateřského mléka, alternativní způsoby krmení, aj. Lekci povede Darina Šindelářová.

6. LEKCE – ÚČINNÉ PROSTŘEDKY K TLUMENÍ BOLESTI NA PORODNÍM SÁLE, UŽITEČNÉ POSTUPY PRO POROD. TATÍNEK U PORODU NEMUSÍ JEN PŘIHLÍŽET

Lekce bude opět věnovaná situacím na porodním sále – přenášení, vyvolání porodu, ověřené a účinné prostředky, aby bolest během porodu nevznikala, či jak tlumit již existující bolest nejen medikací (kterou jsme si vysvětlili ve 3. lekci). Tato lekce bude pro maminky s tatínky. Naučíme tatínky pracovat s vybranými účinnými postupy, kterými mohou v případě potřeby pomoci rodící mamince. Tyto prostředky se lze snadno naučit používat a v případě potřeby dokáží hodně pomoci. Pro maminky bude důležitá informace, jak rychle nabrat energii po porodu a v šestinedělí pomocí stravy a bylin. Lekci povede Aleš Sušický.

On-line předporodní kurz

Cena on-line předporodního kurzu

Běžná cena našeho předporodního kurzu, kdy se potkáváme osobně, je 3000 Kč (pokud spolupracujeme se zdravotním zařízením, kam chodíte do poradny, tak je cena 2400 Kč).

Uvědomujeme si, že i když je náš on-line předporodní kurz naživo, tak se i tak nevyrovná osobnímu setkání. Proto je cena za kurz 1800 Kč.

Za tuto cenu získáte 18 hodin (6 lekcí po 3 hodinách) živého setkání na videokonferenci s ostatními účastnicemi kurzu (max. 12 účastnic) + jednu 30minutovou individuální konzultaci (online nebo osobně v Brně Komíně) + materiály ke každé lekci (pošleme e-mailem) + podpora i po skončení online předporodního kurzu.

Díky této podpoře se účastnice našich kurzů cítí v bezpečí a klidu. Proto i vy se na nás můžete po skončení on-line kurzu kdykoliv telefonicky obrátit, obzvláště když se už porod spustí a budete se potřebovat ujistit, kdy jet do porodnice, apod.

V případě zájmu můžeme držet i pohotovost, abychom v případě vašeho porodu byli připraveni a mohli jsme vám být nápomocni i osobně (tato služba je zpoplatněna a je pro Brno a okolí).

Provozujeme totiž i těhotenskou poradnu „Spokojené bříško“, nabízíme individuální přípravy k porodu (ty často využívají maminky, které mají problémy v těhotenství, hrozí jim císařský řez, miminko se nechce otočit, apod.) a taky děláme terapeutický doprovod k porodu (ten často využívají maminky, které se bojí bolesti u porodu, nebo první porod nedopadl, tak jak si představovaly a nyní to chtějí jinak, přenášejí miminko, a další).

Pokud máte jakékoliv další otázky, tak nás kontaktujte na pripravanaporod@centrum.cz nebo na tel. +420 739 438 598