Náš tým

Aleš Sušický, tradiční čínská medicína, terapeut

Jsem autorem nového projektu předporodní přípravy a vedoucím terapeutem v těhotenském centru pro spokojený porod. Pracuji dlouhodobě jako terapeut pracující s psychikou a jejím vlivem na naše zdraví – jako homeopat. Tradiční čínskou medicínu jsem objevil před asi deseti lety, fascinovalo mě její uchopení jak funguje naše tělo. Byl jsem dvakrát na stáži na klinice Tianjin University of Traditional Chinese Medicine v Číně. Přednáším TCM na Akademii tradiční čínské medicíny v Brně. S tradiční čínskou medicínou u porodu jsem se poprvé setkal v situacích, kdy bylo nutné nastartovat porod dlouho po termínu. Fungovalo to nad všechna očekávání, skoro zázračně. Postupem času jsem zjistil, že se dá tradiční čínská medicína velmi dobře použít u porodu tak, aby porod probíhal bez komplikací, dynamicky, při různých komplikací u porodu (nepostupující porod, mizející stahy, rigidní čípek) nebo když měla maminka špatnou zkušenost z minulého porodu (např. císařský řez). A další obrovská možnost je použití tradiční čínské medicíny (jehliček) u nekomplikovaného porodu pro maminky, které se obávají nadměrné bolesti. Postupně jsem začal asistovat pomocí tradiční čínské medicíny u klientek na porodním sále – porodboletnemusi.cz.

Darina Šindelářová , výživa, terapeut

Jsem terapeutka a věnuji se výživě dětí. Výživa dětí začíná již před početím a během těhotenství. Správná výživa pomáhá dětem, aby se správně a přirozeně vyvíjely. A maminkám pomáhá, aby prožily těhotenství v pohodě, bez komplikací a měly sílu dítě porodit a postarat se o něj. Strava je alfa a omega našeho optimálního fungování v každé fázi života.  
Proto se snažím lidi inspirovat k domácí výživné stravě. Občas vystupuji v pořadech Dobré ráno či Sama doma nebo přednáším pro rodinné kluby a centra. Věnuji se i praktickému vaření pro děti i s dětmi. V rámci své práce s klienty se věnuji technikám vizualizace, uvolnění mysli a práce s dechem. Pracuji s Bachovými esencemi pro těhotné a děti.  Více o mně a mé práci naleznete zde >>

Irena Slavíčková , porodní asistentka

Jsem porodní asistentka, pracuji na porodním sále v Nemocnici Milosrdných bratří Brno a denně se tak můžu aktivně účastnit zázraku zrození, které mě nepřestává fascinovat. Jsem vděčná, že mohu pomáhat dětem na svět na pracovišti, kde mohou maminky porodit ve svém tempu, ve vlídném prostředí a s pocitem bezpečí. Na porodním sále kde pracuji vládne klidné rodinné prostředí, individuální přístup a sympatie ke všem metodám vedení porodu včetně přirozeného porodu. A to je to pro mě velmi důležité.


Hana Vanátová , fyzioterapie, cvičení

Jsem fyzioterapeutka a zároveň maminka, takže vím, jakými úskalími prochází tělo během těhotenství a jak je někdy z hlediska času náročné dát se po porodu zase do pořádku. Proto se snažím s maminkami pracovat tak, aby si nemusely ze svého dne ukrajovat čas pro cvičení, ale aby nenápadně a nenásilně byly schopny cvičit vlastně během celého dne. Fyzioterapie a masáže jsou mojí největší láskou. Své profesi se věnuji naplno a s láskou.  Žena v době těhotenství potřebuje cítit láskyplný dotyk, potřebuje cítit, že si zaslouží být opečovávána. A v dnešní hektické době to platí o to více. Navíc pravidelná relaxace, kdy se nemusí soustředit na nic jiného, než na sebe a své miminko, je v tomto období očekávání víc než důležitá.
Více o Hance na fyzioterapie-v-brne.cz