Těhotenské kurzy

Čím jsme výjimeční – neposkytujeme obecné informace, které jsou všeobecně známé a často je maminka nijak nevyužije, spíše ji zahlcují . Ukazujeme a učíme věci, které se hodí konkrétní mamince pro její individuální situaci.

Zaměřujeme se na individuální přípravu, protože ta je zárukou bezproblémového porodu.  Vycházíme z 20 leté praxe.

Obsah kurzu

Kurz je koncipován jako 6 lekcí + 1 volitelná lekce. Každá lekce má tři hodiny a povede ji zkušený terapeut pro danou oblast.

1.     Lekce – výživa a byliny

První lekce bude věnována výživě a bylinám během těhotenství. Důraz je kladen na to, co nám ve stravě kriticky chybí. Budeme se vracet k českým klasickým potravinám, které se běžně nacházely v jídelníčku našich babiček a prababiček a podle posledních vědeckých poznatků (např. nukleotidy) si řekneme, proč jsou v těhotenství tak důležité. Výživná strava bez vlivu dnešní potravinářské a farmaceutické lobby . Syntetické vitamíny z lékárny versus přírodní vitamíny a minerální prvky ze stravy a velmi účinných doplňků stravy pro těhotné. Zaměříme se individuálně na potřeby a stav každé maminky. Řekneme si, čím si konkrétně zajistíme dostatek všech potřebných látek a čím své tělo posílíme, aby správně fungovalo. Pokud budeme mít výživnou stravu doplněnou o vhodné byliny, budeme mít dostatek energie pro porod a pro miminko dostatek stavebních látek.  Miminko se pak může zdravě vyvíjet.  „Dnešní běžná strava je bohatá na kalorie, ale velmi chudá na živiny“.   Lekci povede Darina Šindelářová a Aleš Sušický.

2.     Lekce – cvičení s fyzioterapeutkou

Naučíme se, jak tělo protáhnout, uvolnit přetěžované části těla nastávající maminky. Půjdeme ale i více do hloubky správného držení těla, resp. se zaměříme na samotné jeho základy. Těhotenská cvičení, gravidjógy nabízí kvanta cviků pro těhotné, málokdo ale dbá na jejich správné provádění. A to se právě tady naučíme. Základem bude správné dýchání a aktivita svalů hlubokého stabilizačního systému v souhře s aktivitou svalů dna pánevního. Smyslem této lekce také bude ukázat maminkám, že si nemusí ve svém (po porodu často náročném) harmonogramu hledat 30 minut na cvičení, ale budou moct cvičit během procházky (s kočárkem), mytí nádobí, hraní si se svými ratolestmi či zefektivnit jakékoli jiné cvičení, které už znají. Lekci povede Hana Vanátová.

3.     Lekce – práce s myslí

Třetí lekce bude věnována práci s myslí a tělem. Cílem bude posílit pozitivní smýšlení maminky během těhotenství a porodu. Proto se maminky v této lekci budou věnovat technikám, které podpoří jejich celkové uvolnění.  Zároveň se seznámí i s tím, jak pracovat se strachem a jak mu předcházet. Zaměříme se na to, jak svou mysl naladit, aby při porodu pomáhala. Jaké „obrazy“ si představit, aby se tělu líp rodilo. Trénink –  jak přistoupit ke strachu, bolesti, nastolení vnitřního klidu, odpojení se od mysli a okolí, práce s dechem, aj. Lekci povede Darina Šindelářová.

4. + 5. Lekce – těhotenství, porod a šestinedělí

Čtvrtá a pátá lekce se zaměří na období samotného porodu zkušenostmi porodní asistentky pracující přímo na porodním sále. Praktické a důležité věci přímo z porodního sálu (kdy začne porod a jak to poznat, kdy do porodnice, co s sebou do porodnice, příjem na sál, porodní plán, zákonitosti porodu, úlevové polohy, dechové techniky u porodu, otec u porodu, umění pracovat se svým tělem při porodu – porodní polohy, porodní polohy s otcem). Dozvíte se užitečné informace i ohledně šestinedělí a kojení pohledem porodní asistentky. Dvě lekce, jedna lekce bude i s tatínky. Lekci povede Irena Slavíčková.

6.     Lekce – užitečné prostředky pro porod

Poslední lekce bude věnovaná opět situaci na porodním sále a to ověřeným a účinným prostředkům, které umí podpořit přirozený porod. Tato lekce bude pro maminky s tatínky. Naučíme tatínky pracovat s vybranými postupy tradiční čínské medicíny ale i ostatními velmi účinnými postupy, kterými mohou v případě potřeby pomoci rodící mamince. Tyto prostředky se lze snadno naučit používat a v případě potřeby dokáží hodně pomoci. Pro maminky bude důležitá informace, jak rychle nabrat energii v šestinedělí (po porodu) pomocí bylin a stravy. Po porodu je velmi důležité doplnit  látky, které se spotřebovaly během těhotenství. Lekci povede Aleš Sušický.

1 volitelná lekce navíc

Dlouhodobé kojení – jak podpořit, odstavení, první příkrmy, výživa pro děti do 3 let. Jak je to s umělou výživou. Vznik základních stravovacích návyků. Jak se u dětí vyhnout návyku na sladké.
Očkování pro a proti, jak omezit vedlejší účinky vakcín.
Jak zvládat běžné úrazy, nachlazení a horečnaté onemocnění pomocí přírodní medicíny. Praktické věci které maminky řeší do 3 let věku miminka. Lekci povede Darina Šindelářová a Aleš Sušický.

Místo konání – Brána ke zdraví, Orlí 17, Brno

Cena :  3300 .- Kč  celkem / osoba/ 6 lekcí, jedna lekce 3 hodiny od 15.00 do 18.00, celkem 18 hodin

Informace, dotazy : Mail:  pripravanaporod@centrum.cz
mob.  739 438 598,  608 020 114 

              Přihláška na kurz:  Přihláška na kurz.

V zářijovém kurzu stále volná dvě místa, pro poslední dvě místa sleva z ceny kurzu na 2700.- Kč.

Další kurz bude zahájen v průběhu října – listopadu 2019.
Cena říjnového kurzu je standardní 3300.- Kč.